Zjistit vícesdílet na facebooku

Dentální hygiena Brno

mám dotaz

 Navštivte naši ordinaci dentální hygieny v centru Brna

Toužíte po krásném úsměvu a zářivě bílých zubech bez parodontózy (parodontitis) či zubních kazů?
Pak je nezbytné dodržovat principy dentální hygieny, bez kterých je Vaše snaha po dokonalém úsměvu předem prohraná.

Na naší klinice Exté - Stomatologické centrum Brno máme na dentální hygienu   dvě specialistky s licencí (Lucie Krupičková DiS. a Petra Rajnochová), které mají bohaté zkušenosti díky tomu, že se zabývájí ústní hygienou již řadu let a aplikují nejmodernější trendy zubní hygieny díky pravidelným odborným školením. Rukami našich specialistkek na dentální hygienu prošla v Brně již celá řada spokojených klientů. Proto neváhejte a svěřte se také do našich rukou.

Recenze si můžete přečíst  na protálu ZnámýLékař.cz, kde se můžete na dentální hygienu objednat on-line.


Prohlédněte si náš ceník dentální hygieny a objednejte se k 1. návštěvě na provedení  dentální hygieny v naši ordinaci Exte v centru Brna.

Využíjte i naši nabídky dentální hygieny pro děti. Je dobré, aby si děti osvojily správné návyky a naučily se správnému čištění zubů již v mládí.

 

Dentální  hygiena

Základem zdravých zubů je jejich správné čištění. To je fakt, který lze jen těžko vyvrátit. Abyste se však naučili správné technice čištění zubů, je vhodné konzultovat ji s odborníkem, tedy nejlépe zubním lékařem nebo zubním hygienikem, jež se specializuje na dentální hygienu

Dentální hygiena patří do oblasti relativně nových, ale velmi moderních stomatologických služeb, jež se zabývají péčí o zuby, a to jak odbornou, tak i péčí domácí, prováděnou každodenně. Dentální hygiena je velmi důležitou součástí preventivní stomatologie. 

Zubní kaz, zánět dásní nebo například parodontóza jsou onemocnění, kterým můžete snadno předcházet. Stačí navštívit naše zubní ordinace v Brně, kde se Vám budou věnovat specializované dentální hygienistky, která Vás seznámí s možnostmi dentální hygieny a naučí Vás, jak správně pečovat o svoje zuby. Zároveň Vám bude provedeno odstranění zubního kamene a plaku.

 

Dentální hygiena zpravidla zahrnuje

Vstupní vyšetření pacienta (stav měkkých tkání, úroveň ústní hygieny, parodontologické vyšetření)

- stanovení léčebného plánu
- motivace pacienta k péči o zuby
- nácvik ústní hygieny na modelu zubů nebo přímo na zubech pacienta
- odstranění zubního plaku
- odstranění zubního kamene (nad i pod dásní)
- odstranění pigmentací (hnědé skvrny na povrchu zubů od kávy, čaje, kouření   apod.)
- leštění zubů
- léčba parodontózy
- ošetření citlivých zubních krčků
- bělení zubů
- prevence onemocnění dutiny ústní, prevence jejich zhoršování
- otisky zubů
- úprava a leštění výplní
- kontrolní vyšetření pacienta (1x - 6x do roka dle stupně jeho onemocnění)

 

Jak probíhají jednotlivé návštěvy u dentální hygienistky?


Náchylnost k tvorbě zubního plaku a  zubního kamene je u každého individuální, proto je individuální i nácvik ústní hygieny s každým pacientem. Při jednotlivých návštěvách nelze postupovat vždy stejně, ale obecně platí několik postupů, které jsou prováděny u každého pacienta. U nás na klinice v Brně se dozvíte o dentální hygieně vše potřebné.

1. Návštěva (1hod.)
V první návštěvě u dentální hygienistky se nejprve zjistí pacientova anamnéza - jaké léky užívá, jeho současná onemocnění, zda je kuřák, či nikoliv. Dalším krokem je vyšetření měkkých tkání a stavu zubů. Podle úrovně dentální hygieny vysvětlí dentální hygienistka, jak vypadá ideální stav, jak o zuby správně pečovat a jaké problémy by mohly nastat při nesprávné péči. Následuje odstranění zubního kamene ultrazvukem a instruktáž aplikována přímo na zubech pacienta. Provádíme nácvik správného čištění zubů vhodným zubním kartáčkem a čištění mezizubních prostor mezizubními kartáčky. Poté jsou odstraněny pigmentace (hnědé skvrny na zubech způsobené kouřením, pitím kávy, čaje nebo červeného vína) leštěním zubů depurační pastou. Na závěr je prováděna fluoridace - potření zubů fluoridovým gelem.

2. Návštěva (1hod.)
Není nutná u každého pacienta. Jde o individuální ošetření. Pokud jsou u pacienta nalezeny parodontální kapsy z důvodu paradontitis je návštěva nezbytná. Zubní kámen odstraníme ručními nástroji tzv. deep scalingem a opět provedeme leštění pomocí pasty a následně fluoridaci.

3. Pravidelné prohlídky / Recall
Po léčebné fázi pacient dochází na pravidelné prohlídky. Frekvenci prohlídek stanoví  dentální hygienistka dle úrovně pacientovy  zubní hygieny a stavu jeho dutiny ústní před léčbou a během léčby. Tyto prohlídky jsou v rozmezí 3 měsíce - 1 rok. Nejčastější jsou návštěvy každých 6 měsíců. Jde o tzv. Recall. Opět se při dentální hygieně provádí odstranění zubního kamene, zuby se vyleští a flordují.

Díky pravidelným návštěvám u naší dentální hygienistky v Brně a dodržováním zásad dentální hygieny předejdete tvorbě zubního kamene, plaku, krvácení z dásní a mnoha dalším problémům, jež souvisejí s dentální hygienou a navíc jako vedlejší pozitivní účinek dentální hygieny jsou krásné bílé zuby a svěží dech. Navštivte naši ordinaci dentální hygieny v Brně a svěřte se do rukou odborníků.


 

Lékaři - profil

Novinky

MANUÁLNÍ A PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ - TRV ...

[01/07/2011] NABÍZÍME TRVALÉ SNÍŽENÍ CEN U MANUÁLNÍ A PŘÍSTROJOVÉ LYMFODRENÁŽ ...

více

PRONÁJEM KOMPLETNĚ VYBAVENÉHO CHIRURGICK ...

[15/03/2011] Vážená paní doktorko, pane doktore,k provádění Vašich ambulantní ...

více

Operace prsou -zvětšení prsou, zmenšení ...

[08/03/2010] Vážené klientky,nejste spokojené se svými prsy?Uvažujete o zvět ...

více

Prezentace nových kosmetických výrobků ...

[14/02/2010] Vážené dámy a pánové,dne 17.2.2010 od 17:00 hod. proběhne v naše ...

více

1-4 | 5-8 | 9-12 | 13-16 | 17-20 | 21-24 | 25-28 | 29-32 | 33-36 | 37-40 | 41-44 | 45-48 | 49-52 | 53-56 | 57-60 |

Exté

Masarykova 12 602 00 Brno
Infolinka: +420 542 215 119
E-mail: info@exte-brno.cz