Zjistit vícesdílet na facebooku

Bělení zubů Brno

mám dotaz

Ve Stomatologickém centru v Brně nabízíme ordinační i domácí bělení zubů metodou Opalescence, jehož účinnost bělení zubů je velmi vysoká - nejméně dva standardizované (VITA) odstíny bílé v rámci jedné návštěvy bělení zubů.

Všeobecně platí, že nejen šaty, ale také zuby a úsměv dělají člověka sebevědomým. Vždyť to nejhorší je stydět se usmát. A to jak v osobní, tak i profesním životě. Pokud nejste se zuby, respektive úsměvem, spokojení, není nic jednoduššího, než se obrátit na naše specialisty v Brně, kteří Vám pomůžou úsměv prozářit.


Bělení zubů v otázkách:


Co je to bělení zubů?

Bělení zubů je proces, při kterém vám odstraníme fyzikálně chemickou cestou barevné pigmenty zachycené uvnitř tvrdých zubních tkání - zuby tak získají  přirozenou a estetickou bílou barvu.


Je bělení zubů vhodné pro všechny?

Bohužel nikoliv. Vždy je důležité se o vhodnosti bělení zubů poradit s odborníkem - zubním lékařem. Bělení zubů doporučujeme především osobám, které mají vlastní a zcela zdravé zuby.

Naopak bělení zubů nedoporučujeme:

· Máte-li poškozené zuby kazem, úrazem nebo obroušenou sklovinu.
· Při stávajících či přetrvávajících zánětech v ústní dutině.
· V případě, že máte přední zuby vyspravené plombami či korunkami.
· Osobám trpících alergiemi - nikdy nelze vyloučit alergickou reakci.
· Dětem, které jsou mladší 16 let. Jejich chrup bývá nevyzrálý a příliš citlivý.
· U těhotných a kojících žen. Bělící hmota obsahuje látky, které nejsou pro ženy v tomto období vhodné.


Jaké jsou možnosti bělení zubů?

Obecně je možné bělit zuby dvěma způsoby - prvním z nich je ordinační bělení zubů metodou Opalescence, druhý způsob je domácí bělení zubů založené na stejné metodě.

1. Ordinační bělení zubů

Ordinační bělení zubů metodou Opalescence trvá cca dvě hodiny, podle potřeby jej lze opakovat. Účinnost ordinačního bělení je nejméně 2 standardizované VITA odstíny.
Účinek je okamžitý a dlouhotrvající. Vynikajících výsledků dosáhneme již po dvou 20 minutových aplikacích, které provedeme při jedné návštěvě zubní ordinace. Ordinační bělení zubů provádí specialista, tedy zubní lékař, který zajistí ochranu dásní a citlivých částí chrupu (zubní krčky), provede nanesení bělícího gelu a po dvaceti minutách působení zhodnotí úspěšnost aplikace, případně doporučí aplikaci další. Zároveň vás poučí o tzv. „bílé dietě", při které se musíte po 24 hodin vyvarovat pokrmům s výrazným zabarvením (kari, červená řepa apod.), kávě, čaji, červenému vínu a kouření.

2. Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů Philips Zoom probíhá ideálně 2 - 3 týdny, vybělení má účinnost dvou odstínů. Domácí bělení je vhodné kombinovat s ordinačním bělením zubů.

Domácí bělení zubů probíhá prostřednictvím individuálně zhotovených nosičů. Nosiče vyrábíme v laboratoři z tenkých plastových fólií podle sádrového modelu získaného z otisku zubů pacienta. Přípravek na bělení se následně aplikuje ze stříkačky přímo do nosiče. Díky lepivé konzistenci gel nevytéká z formy a nedochází tak k dráždění měkkých tkání v dutině ústní.


Lze bělit i jednotlivé zuby?

Ano, lze. V našich zubních ordinacích v Brně umíme řešit i bělení jednotlivých zubů. Tento proces je však náročnější a vyžaduje důkladné vyšetření zubů a konzultaci s odborníkem.


Má bělení zubů nějaké vedlejší účinky?

Při bělení zubů dochází k dočasnému zvýšení citlivosti zubů. Pacienti pociťují mírný pocit diskomfortu, citlivost zubů však odezní po 24 hodinách od aplikace bělícího gelu. Bělení zubů nijak nepoškozuje zubní dřeň nevratnými procesy.


Po jaké době je možné opakovat bělení zubů?

Vzhledem k tomu, že tato procedura nemá žádný negativní vliv na zubní sklovinu, může se, ze zdravotního hlediska, opakovat. Efekt vybělených zubů přetrvává jeden až dva roky. Délku trvání výsledného efektu vybělených zubů pak ovlivňuje řada faktorů:

· Systematická a zodpovědná péče o zuby a správný způsob jejich čištění.

· Vhodný výběr zubní pasty, ústní vody a zubních pomůcek.

· Kouření - negativně ovlivňuje zabarvení zubů.

· Pití kávy, červeného vína, černého čaje apod.

 

Více informací o bělení zubů najdete v našem souhrnném článku, který přibližuje celý proces ordinačního bělení zubů krok za krokem a detailně rozebírá, jakými způsoby efektivně prodloužit výsledný efekt bělosti zubů.

Lékaři - profil

Novinky

MUDr. Sylvie Slavíková – objednávky ...

[18/02/2020] Pro objednávání k MUDr. Sylvii Slavíkové volejte na tel. č. 542 ...

více

Dentální hygiena – objednávky ...

[13/02/2020] Pro objednávání na dentální hygienu a bělení zubů volejte dentál ...

více

MUDr. Kubíčková Zuzana, nový tel. kontak ...

[10/08/2019] Pro objednávání na laserové odstranění mateřských znamének volej ...

více

OMEZENÍ PROVOZU! ...

[09/07/2019] OMEZENÍ PROVOZU! Z PERSONÁLNÍCH DŮVODŮ JSOU AŽ DO ODVOLÁNÍ ...

více

1-4 | 5-8 | 9-12 | 13-16 | 17-20 | 21-24 | 25-28 | 29-32 | 33-36 | 37-40 | 41-44 | 45-48 | 49-52 | 53-56 | 57-60 |

Exté

Masarykova 12 602 00 Brno
Infolinka: +420 542 215 119
E-mail: info@exte-brno.cz